Blog

Wszystkie
Frontend
SEO
JavaScript
React
Styling
Next
Git
Gatsby

Najnowsze artykuły

5 Pytań Rekrutacyjnych Które Musi Znać Każdy Junior Frontend Developer

Rozmowa rekrutacyjna na pierwsze stanowisko juniorskie nie jest łatwa. Liczba możliwych pytań na temat JavaScript jest ogromna. Zatem gdzie zacząć? Jak przygotować się na rozmowę? Pozwól, że pokażę Ci kilka pytań, które przybliżą Cię do otrzymania Twojej pierwszej pracy!

5 sierpnia 20228 min

SEO Dla Developerów w 2022 Roku

SEO odpowiada za to, jak wysoko strona internetowa widnieje w wyszukiwaniach Google. Jako Developer masz bezpośredni wpływ na to, ile użytkowników ją odwiedzi. W tym artykule znajdziesz listę SEO dla Developerów, która pozwoli Ci tworzyć strony świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO.

27 maja 20226 min

Core Web Vitals - Co To Jest i Jaki Ma Wpływ na SEO?

Core Web Vitals to zbiór metryk stworzonych przez Google w 2020 roku. Określają jakość strony zwracając uwagę na jak najlepsze doświadczenia użytkownika. Core Web Vitals mają znaczący wpływ na pozycjonowanie strony, jak i na Bounce Rate.

13 maja 20226 min

7 Rad Jak Pisać Lepszy Kod Javascript

W tym wpisie poruszymy takie tematy, jak najlepsze praktyki nazywania zmiennych i funkcji, używanie komentarzy do dokumentowania kodu oraz sposoby na poprawę czytelności i organizacji. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą, czy chcesz tylko podszlifować swoje umiejętności, czytaj dalej, aby poznać kilka pomocnych wskazówek dotyczących pisania lepszego kodu!

22 kwietnia 20226 min

6 Najczęściej Popełnianych Błędów w React.js

React.js to świetny framework, który często wybierają początkujący Frontend Developerzy między innymi ze względu na niski próg wejścia. Mimo to nie wszystko jest tak jasne i oczywiste, dlatego często popełniamy proste błędy, które mogą znacząco wpływają na jakość naszego kodu jak i performence całej aplikacji.

8 kwietnia 20227 min

Co Nowego Pojawiło Się w React 18?

React 18 to najnowsza aktualizacja, która znacznie poprawi performance aplikacji. Dzięki Automatic Batching oraz Transitions jesteśmy w stanie ograniczyć niepotrzebne renderowanie aplikacji. A to tylko część tej aktualizacji! Sprawdź sam, co jeszcze pojawiło się w React.18.

1 kwietnia 20227 min

Czym Jest package.json i Dlaczego Widzimy Go w Większości Projektów?

Package.json jest to plik, który zawiera podstawowe informacje na temat projektu, a także wersję, czy listę zależności wymaganych przez aplikację. To właśnie plik package.json umożliwia npm uruchamianie projektu, skryptów oraz instalowanie zależności.

25 marca 202210 min

9 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć Zanim Zaczniesz Uczyć Się React.js

React.js to obecnie jeden z najpopularniejszych frameworków Javascript. Ma niski próg wejścia, mimo to Juniorzy popełniają jeden znaczący błąd, który utrudnia im cały proces nauki. Sam również go popełniłem, dlatego, aby pomóc Ci lepiej wejść w świat Frontendu zebrałem 9 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz uczyć się React.js

18 marca 20227 min

6 Rzeczy Na Które Zwróciłbym Uwagę, Gdybym Uczył Się Frontendu Od Nowa

Na początku nauki jako Junior Frontend Developer popełniamy masę błędów. Sam je zauważam po 3 latach pracy w tym zawodzie. Przez te błędy zmarnowałem wiele czasu i zupełnie nie wiedziałem jak efektywnie się uczyć. W tym artykule przedstawię Ci 6 rzeczy, które chciałbym usłyszeć właśnie w tamtym momencie - gdy zaczynałem się uczyć.

11 marca 20225 min

Jak Nauka Vanilla Javascript Może Ci Pomóc Zdobyć Pierwszą Pracę?

Javascript z roku na rok coraz bardziej się rozwija, a wraz z nim powstaje coraz to więcej nowych frameworków. Za jego pomocą jesteśmy w stanie napisać już tak naprawdę wszystko i to bez użycia żadnych bibliotek i frameworków. Właśnie dlatego zaczęto nazywać go Vanilla Javascript. Sprawdź dlaczego warto opanować Vanilla Javascript na wysokim poziomie jeszcze przed nauką frameworków.

4 marca 20226 min

Czym Jest i Kiedy Warto Używać :empty w CSS?

:empty w CSS to pseudoklasa, która pozwala stylować puste elementy. Zadziała ona tylko wtedy, gdy wewnątrz elementu nie znajduje się żaden tekst, ani żaden inny element. Świetnia sprawdza się podczas obsługi błędów, takich jak walidacja, czy pustych stanów aplikacji. Sprawdź sam co może zdziałać!

25 lutego 20222 min

Czym Jest Call Stack w Javascript?

Call Stack to struktura danych, która przechowuje informacje na temat wywoływanych i wykonywanych funkcji. Działa on na zasadzie "Last In First Out", co oznacza, że każda nowa funkcja trafia na górę stosu i jest pierwsza wykonywana. Omówimy również popularne "Stack Overflow" i skąd wzięła się jego nazwa.

11 lutego 20222 min

Jak Next.js Może Poprawić SEO Twojej Strony?

Next.js to obecnie najbardziej popularny framework React.js, który pozwala budować statycznie generowane, bądź renderowane po stronie serwera aplikacje, które cechują się świetnym SEO, oraz niskim czasem ładowania. W tym artykule omówimy, dlaczego Next.js tak dobrze wpływa na SEO, oraz w jaki sposób możemy dodatkowo poprawić pozycjonowanie naszej aplikacji.

4 lutego 20227 min

Promise All w Javascript - Wszystko Co Musisz Wiedzieć

Promise All w Javascript, to metoda, która za argument przyjmuje tablicę Promisów, a jednocześnie sama zwraca Promise, który zostanie rozwiązany, jeśli każdy element tablicy zostanie rozwiązany, lub odrzucony, jeśli chociaż jeden element zostanie odrzucony.

31 stycznia 20221 min

Git - Podstawowe Komendy, Które Musisz Znać Jako Junior Frontend Developer

Git to system kontroli wersji, który pozwala śledzić jakie zmiany wprowadzane są do kodu źródłowego, oraz w razie problemów wycofać je. Szukając swojej pierwszej pracy jako Junior Frontend Developer nie musisz znać wszystkich komend. Wystarczy Ci tych 8 podstawowych komend Git, które omówiłem w tym artykule.

28 stycznia 20227 min

Jak Trzykrotnie Zwiększyć Ruch Na Stronie? SEO w Gatsby.js

Gatsby.js jest darmowym frameworkiem React.js, za pomocą którego w łatwy sposób zbudować świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO stronę. Użyjemy do tego React Helmet, automatycznie generowanej Sitemapy oraz Rich snippets. SEO w Gatsby.js sprawi, że już po 2 tygodniach zauważysz wzrost ruchu organicznego na stronie!

21 stycznia 202220 min

Gatsby.js vs Next.js - Który Framework React.js Wybrać?

W porównaniu Gatsby.js vs Next.js ciężko wyłonić jednego zwycięzcę. Gatsby.js jako Static Site Generator dzięki licznym starterom i prostocie pozwala w szybki sposób stworzyć proste strony internetowe. Next.js natomiast pozwala nam skorzystać zarówno z generowania statycznych stron, jak i z Server Site Renderingu. Oba frameworki opierają się na React.js. Którego w takim razie wybrać do swojego projektu? Sprawdźmy to!

14 stycznia 20223 min

Jak Ostrzec Użytkownika, Że Stracił Połączenie z Internetem?

W wielu aplikacjach webowych możemy zauważyć komunikat o utraconym połączeniu z internetem. Możemy to w prosty sposób zrobić w czystym Javascript!

10 stycznia 20221 min

Next Step w Web Developmencie - Czym Jest Next.js?

Next.js to najczęściej pobierany framework React.js. Jego największą zaletą jest Server Side Rendering, ale możemy go również wykorzystać jako Static Site Generator. Next.js postawiony jest na serwerze Node.js, dzięki czemu możemy w prosty sposób stworzyć aplikacje Fullstack. W 2022 roku wciąż utrzymuje się na pozycji lidera, więc nie trać czasu i zobacz, co potrafi!

7 stycznia 20224 min

Czym Jest Remix i Dlaczego Jest o Nim Tak Głośno?

Remix to framework React.js, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Jest bardzo podobny do Next.js, czy Svelte, jednak wprowadza kilka unikalnych funkcjonalności, które czynią go wyjątkowym. Remix swoje działanie opiera na Server Site Renderingu, co oznacza, że dane renderowane są po stronie serwera i przesyłane do klienta z minimalną ilością Javascript. Sprawdź sam za co ludzie go pokochali!

20 grudnia 20213 min

Czym Jest Promise w Javascript?

Promise w Javascript sprawia chyba najwięcej problemów na początku drogi każdego Frontend Developera. Sam miałem z tym ogromny problem, dlatego pokażę Ci, co pozwoliło mi w szybki sposób zrozumieć o co chodzi.

20 grudnia 20215 min

Czym Jest i Dlaczego Powinieneś Nauczyć się Gatsby.js w 2022 roku

Gatsby.js jest frameworkiem React.js, który służy jako Static Site Generator. Oznacza to, że wszystkie dane pobiera podczas budowania aplikacji i przekazuje je do pliku HTML. Dzięki temu strony oparte o Gatsby.js są błyskawiczne i świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO. Bardzo często wykorzystywany jest w architekturze Jamstack, która w dalczym ciągu zyskuje na popularności.

13 grudnia 20214 min

Jak Stworzyłem Bloga 3 Razy Szybszego Od Wordpressa? Blog w Gatsby.js i GraphCMS

Za pomocą Gatsby.js, darmowego frameworka React.js oraz GraphCMS stworzyłem ultra szybkiego bloga, który na dodatek jest świetnie zoptymalizowany pod kątem SEO. Wykorzystałem do tego architekturę Jamstack, która w dalszym ciągu zyskuje na popularności. Gatsby.js jako Static Site Generator to świetne narzędzie do budowania blogów!

7 grudnia 202115 min

Czym Jest Jamstack i Dlaczego Warto Go Znać w 2022 roku?

Jamstack jest nowym podejściem do tworzenia stron oraz aplikacji, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Sprawdź w jaki sposób pozwala budować błyskawicznie ładujące się strony.

6 grudnia 20218 min
Szklany element
Szklany element
Szklany element

Umów się na darmową konsultację!

Zaprojektuj razem ze mną profesjonalną stronę internetową dla Twojej firmy, powiększ swoją bazę klientów i bądź o krok przed konkurencją 🚀