Najnowsze artykuły

SEO Dla Developerów w 2022 Roku

SEO odpowiada za to, jak wysoko strona internetowa widnieje w wyszukiwaniach Google. Jako Developer masz bezpośredni wpływ na to, ile użytkowników ją odwiedzi. W tym artykule znajdziesz listę SEO dla Developerów, która pozwoli Ci tworzyć strony świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO.

27 maja 2022
SEO
6 min276 wyświetleń

Core Web Vitals - Co To Jest i Jaki Ma Wpływ na SEO?

Core Web Vitals to zbiór metryk stworzonych przez Google w 2020 roku. Określają jakość strony zwracając uwagę na jak najlepsze doświadczenia użytkownika. Core Web Vitals mają znaczący wpływ na pozycjonowanie strony, jak i na Bounce Rate.

13 maja 2022
Frontend
6 min179 wyświetleń

7 Rad Jak Pisać Lepszy Kod Javascript

W tym wpisie poruszymy takie tematy, jak najlepsze praktyki nazywania zmiennych i funkcji, używanie komentarzy do dokumentowania kodu oraz sposoby na poprawę czytelności i organizacji. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą, czy chcesz tylko podszlifować swoje umiejętności, czytaj dalej, aby poznać kilka pomocnych wskazówek dotyczących pisania lepszego kodu!

22 kwietnia 2022
JavaScript
6 min607 wyświetleń

6 Najczęściej Popełnianych Błędów w React.js

React.js to świetny framework, który często wybierają początkujący Frontend Developerzy między innymi ze względu na niski próg wejścia. Mimo to nie wszystko jest tak jasne i oczywiste, dlatego często popełniamy proste błędy, które mogą znacząco wpływają na jakość naszego kodu jak i performence całej aplikacji.

8 kwietnia 2022
React
7 min795 wyświetleń

Co Nowego Pojawiło Się w React 18?

React 18 to najnowsza aktualizacja, która znacznie poprawi performance aplikacji. Dzięki Automatic Batching oraz Transitions jesteśmy w stanie ograniczyć niepotrzebne renderowanie aplikacji. A to tylko część tej aktualizacji! Sprawdź sam, co jeszcze pojawiło się w React.18.

1 kwietnia 2022
React
7 min488 wyświetleń

Czym Jest package.json i Dlaczego Widzimy Go w Większości Projektów?

Package.json jest to plik, który zawiera podstawowe informacje na temat projektu, a także wersję, czy listę zależności wymaganych przez aplikację. To właśnie plik package.json umożliwia npm uruchamianie projektu, skryptów oraz instalowanie zależności.

25 marca 2022
JavaScript
9 min319 wyświetleń

9 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć Zanim Zaczniesz Uczyć Się React.js

React.js to obecnie jeden z najpopularniejszych frameworków Javascript. Ma niski próg wejścia, mimo to Juniorzy popełniają jeden znaczący błąd, który utrudnia im cały proces nauki. Sam również go popełniłem, dlatego, aby pomóc Ci lepiej wejść w świat Frontendu zebrałem 9 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz uczyć się React.js

18 marca 2022
React
7 min756 wyświetleń

6 Rzeczy Na Które Zwróciłbym Uwagę, Gdybym Uczył Się Frontendu Od Nowa

Na początku nauki jako Junior Frontend Developer popełniamy masę błędów. Sam je zauważam po 3 latach pracy w tym zawodzie. Przez te błędy zmarnowałem wiele czasu i zupełnie nie wiedziałem jak efektywnie się uczyć. W tym artykule przedstawię Ci 6 rzeczy, które chciałbym usłyszeć właśnie w tamtym momencie - gdy zaczynałem się uczyć.

11 marca 2022
Frontend
5 min821 wyświetleń

Jak Nauka Vanilla Javascript Może Ci Pomóc Zdobyć Pierwszą Pracę?

Javascript z roku na rok coraz bardziej się rozwija, a wraz z nim powstaje coraz to więcej nowych frameworków. Za jego pomocą jesteśmy w stanie napisać już tak naprawdę wszystko i to bez użycia żadnych bibliotek i frameworków. Właśnie dlatego zaczęto nazywać go Vanilla Javascript. Sprawdź dlaczego warto opanować Vanilla Javascript na wysokim poziomie jeszcze przed nauką frameworków.

4 marca 2022
JavaScript
6 min408 wyświetleń

Czym Jest i Kiedy Warto Używać :empty w CSS?

:empty w CSS to pseudoklasa, która pozwala stylować puste elementy. Zadziała ona tylko wtedy, gdy wewnątrz elementu nie znajduje się żaden tekst, ani żaden inny element. Świetnia sprawdza się podczas obsługi błędów, takich jak walidacja, czy pustych stanów aplikacji. Sprawdź sam co może zdziałać!

25 lutego 2022
Styling
2 min157 wyświetleń

Czym Jest Call Stack w Javascript?

Call Stack to struktura danych, która przechowuje informacje na temat wywoływanych i wykonywanych funkcji. Działa on na zasadzie "Last In First Out", co oznacza, że każda nowa funkcja trafia na górę stosu i jest pierwsza wykonywana. Omówimy również popularne "Stack Overflow" i skąd wzięła się jego nazwa.

11 lutego 2022
JavaScript
2 min204 wyświetleń

Jak Next.js Może Poprawić SEO Twojej Strony?

Next.js to obecnie najbardziej popularny framework React.js, który pozwala budować statycznie generowane, bądź renderowane po stronie serwera aplikacje, które cechują się świetnym SEO, oraz niskim czasem ładowania. W tym artykule omówimy, dlaczego Next.js tak dobrze wpływa na SEO, oraz w jaki sposób możemy dodatkowo poprawić pozycjonowanie naszej aplikacji.

4 lutego 2022
Next
7 min85 wyświetleń

Promise All w Javascript - Wszystko Co Musisz Wiedzieć

Promise All w Javascript, to metoda, która za argument przyjmuje tablicę Promisów, a jednocześnie sama zwraca Promise, który zostanie rozwiązany, jeśli każdy element tablicy zostanie rozwiązany, lub odrzucony, jeśli chociaż jeden element zostanie odrzucony.

31 stycznia 2022
JavaScript
1 min421 wyświetleń

Git - Podstawowe Komendy, Które Musisz Znać Jako Junior Frontend Developer

Git to system kontroli wersji, który pozwala śledzić jakie zmiany wprowadzane są do kodu źródłowego, oraz w razie problemów wycofać je. Szukając swojej pierwszej pracy jako Junior Frontend Developer nie musisz znać wszystkich komend. Wystarczy Ci tych 8 podstawowych komend Git, które omówiłem w tym artykule.

28 stycznia 2022
Git
7 min1021 wyświetleń

Jak Trzykrotnie Zwiększyć Ruch Na Stronie? SEO w Gatsby.js

Gatsby.js jest darmowym frameworkiem React.js, za pomocą którego w łatwy sposób zbudować świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO stronę. Użyjemy do tego React Helmet, automatycznie generowanej Sitemapy oraz Rich snippets. SEO w Gatsby.js sprawi, że już po 2 tygodniach zauważysz wzrost ruchu organicznego na stronie!

21 stycznia 2022
Gatsby
20 min318 wyświetleń

Gatsby.js vs Next.js - Który Framework React.js Wybrać?

W porównaniu Gatsby.js vs Next.js ciężko wyłonić jednego zwycięzcę. Gatsby.js jako Static Site Generator dzięki licznym starterom i prostocie pozwala w szybki sposób stworzyć proste strony internetowe. Next.js natomiast pozwala nam skorzystać zarówno z generowania statycznych stron, jak i z Server Site Renderingu. Oba frameworki opierają się na React.js. Którego w takim razie wybrać do swojego projektu? Sprawdźmy to!

14 stycznia 2022
React
3 min384 wyświetleń

Next Step w Web Developmencie - Czym Jest Next.js?

Next.js to najczęściej pobierany framework React.js. Jego największą zaletą jest Server Side Rendering, ale możemy go również wykorzystać jako Static Site Generator. Next.js postawiony jest na serwerze Node.js, dzięki czemu możemy w prosty sposób stworzyć aplikacje Fullstack. W 2022 roku wciąż utrzymuje się na pozycji lidera, więc nie trać czasu i zobacz, co potrafi!

7 stycznia 2022
Next
4 min285 wyświetleń

Czym Jest Remix i Dlaczego Jest o Nim Tak Głośno?

Remix to framework React.js, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Jest bardzo podobny do Next.js, czy Svelte, jednak wprowadza kilka unikalnych funkcjonalności, które czynią go wyjątkowym. Remix swoje działanie opiera na Server Site Renderingu, co oznacza, że dane renderowane są po stronie serwera i przesyłane do klienta z minimalną ilością Javascript. Sprawdź sam za co ludzie go pokochali!

20 grudnia 2021
React
3 min184 wyświetleń

Czym Jest Promise w Javascript?

Promise w Javascript sprawia chyba najwięcej problemów na początku drogi każdego Frontend Developera. Sam miałem z tym ogromny problem, dlatego pokażę Ci, co pozwoliło mi w szybki sposób zrozumieć o co chodzi.

20 grudnia 2021
JavaScript
5 min405 wyświetleń

Czym Jest i Dlaczego Powinieneś Nauczyć się Gatsby.js w 2022 roku

Gatsby.js jest frameworkiem React.js, który służy jako Static Site Generator. Oznacza to, że wszystkie dane pobiera podczas budowania aplikacji i przekazuje je do pliku HTML. Dzięki temu strony oparte o Gatsby.js są błyskawiczne i świetnie zoptymalizowane pod kątem SEO. Bardzo często wykorzystywany jest w architekturze Jamstack, która w dalczym ciągu zyskuje na popularności.

13 grudnia 2021
Gatsby
4 min241 wyświetleń

Jak Stworzyłem Bloga 3 Razy Szybszego Od Wordpressa? Blog w Gatsby.js i GraphCMS

Za pomocą Gatsby.js, darmowego frameworka React.js oraz GraphCMS stworzyłem ultra szybkiego bloga, który na dodatek jest świetnie zoptymalizowany pod kątem SEO. Wykorzystałem do tego architekturę Jamstack, która w dalszym ciągu zyskuje na popularności. Gatsby.js jako Static Site Generator to świetne narzędzie do budowania blogów!

7 grudnia 2021
Gatsby
15 min504 wyświetleń

Czym Jest Jamstack i Dlaczego Warto Go Znać w 2022 roku?

Jamstack jest nowym podejściem do tworzenia stron oraz aplikacji, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Sprawdź w jaki sposób pozwala budować błyskawicznie ładujące się strony.

6 grudnia 2021
Frontend
8 min394 wyświetleń